Podziękowania od Pani Dyrektor Marzanny Rymszy – Leociak

Podziękowania od Pani Dyrektor Marzanny Rymszy – Leociak

Szanowni Państwo!
Drodzy Rodzice Uczniów i Absolwentów naszej szkoły!
Uczniowie i Absolwenci!
Drodzy Nauczyciele!

Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję za wspaniałe pożegnanie i podsumowanie mojej pracy na uroczystości 14 czerwca. To wydarzenie pozostanie w mojej pamięci jako spotkanie pełne ciepła, humoru, uśmiechu oraz wielu wspaniałych słów, które usłyszałam od Państwa. To był wieczór wzruszających spotkań z dawno niewidzianymi Rodzicami i Absolwentami. Wspaniały czas na posłuchanie na dziedzińcu naszej wymarzonej szkoły XIV Księgi Pana Tadeusza – arcydzieła, uwieczniającego nas: rodziców, uczniów, nauczycieli – tak trafnie, z miłością, szacunkiem, ciepło… Pani Zuzanno, dziękuję! Drodzy Wykonawcy – dziękuję!

Ogromne wrażenie zrobiło na mnie podsumowanie 20 lat pracy w szkole, przygotowane przez Panią Izabelę. To naprawdę tak wyglądało z Waszej perspektywy??? A ja nawet nie liczyłam tych mijających lat, tak wiele się przecież działo, tak szybko. Zamianę gabineciku (no, jednak w końcu był wielkości sporej szafy…) na „gabinet na wieży”, jak go nazywamy – uważam dziś za naturalną kolej rzeczy. Słodko wspominać, co się gorzko cierpiało! Jednak w starej szkole było nam przecież dobrze, byliśmy tak blisko siebie! Teraz jest inaczej – marzenia się spełniły: mamy budynek, plac zabaw, salę gimnastyczną… Rozwijamy się nadal! Pani Izo, dziękuję za to podsumowanie!

Nie mogliście Państwo wybrać lepszej piosenki na pożegnanie, niż ta ze słowami Agnieszki Osieckiej i muzyką Seweryna Krajewskiego. Uwielbiam ją od młodości – jest w niej coś niezwykłego, co rozumiem coraz lepiej, z każdym mijającym rokiem lepiej… Bardzo dziękuję chórowi i panu Michałowi Markowskiemu!

I jeszcze ogrom wspaniałych prezentów, książki, lornetka. Walizka jest wyjątkowa! Bardzo dziękuję! Każda rzecz jest trafnie do mnie dobrana, każda będzie mi o Was przypominać. Ale przede wszystkim będzie mi przypominać o docenieniu i dobru, jakie od Was wszystkich otrzymałam. Mam też moją silva rerum – księgę ze wpisami od Was. I drzewo, już posadzone w ogrodzie.

Dziękuję za zorganizowanie tego wieczoru pani Martynie Żaryn, pani Ani Grunwald, pani Małgosi Grotte, panu Jakubowi Kiersnowskiemu, dziękuję za obecność twórczyniom Funduszu Solidarnościowego pani Antoninie Grządkowskiej i pani Marii Makowskiej. Zawsze z wdzięcznością myślę o Renacie Kudle, o Magdzie Kiełczewskiej, panu Bartku Grotte. Dziękuję pani Marcie Bejnar Bejnarowicz i pan Marcinowi Gomnickiemu. 

Podchodzę i ściskam rękę wszystkim, którzy zaszczycili mnie swoją obecnością w ten wyjątkowy letni wieczór! Wszystkim z wdzięcznością dziękuję! 

Mam takie wspomnienie z Dolnego Śląska: chcemy zwiedzić zamek, podchodzimy do wieży, a tam kartka z napisem: Jestem na wieży. Zaraz wracam. 

Ja zawsze będę na wieży. Zostawiłam tu cząstkę mojej duszy. A teraz ściskam w ręku kamyk zielony i idę dalej, inną drogą: zaciekawiona, szczęśliwa, uśmiechnięta. I spełniona.

Dziękuję!

Marzanna Rymsza-Leociak
Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin
im. ks. Jana Twardowskiego
od 1.stycznia 2004 r. do 31.sierpnia 2024 r.

03 logo szkoly kolor

Sekretariat w wakacje jest czynny:

W innych dniach w sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy:

Nowy numer rachunku: Bank Santander:

87 1090 2851 0000 0001 4379 6001

© 2023 Szkoła Podstawowa nr 2 Przymierza Rodzin im. ks. Jana Twardowskiego |  Realizacja: Ewelina